امنیت در سیستان‌وبلوچستان از تهران و بسیاری از استان‌های کشور بیشتر و بهتر است

0

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، به بعضی از «تبلیغات سوء» در خصوص امنیت استان سیستان‌وبلوچستان اشاره کردند و گفتند: بعضاً شنیده می‌شود که دشمنان دانا تبلیغات منفی علیه استان می‌کنند که در سیستان‌وبلوچستان ناامنی و کشتار وجود دارد و تلاش می‌کنند که این استان را ناامن جلوه دهند.
ایشان در واکنش به این‌گونه تبلیغات تصریح کردند: ما به جرأت می‌توانیم بگوییم که امنیت در سیستان‌وبلوچستان از بسیاری از استان‌های کشور و حتی از تهران بیشتر و بهتر است و بسیاری از مردم به این موضوع اذعان دارند. لذا در استان سیستان‌وبلوچستان امنیت حاکم است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
مدیر دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: تمام ملت ایران شریف و محترم هستند، اما مردم سیستان‌وبلوچستان جزو شریف‌ترین اقشار  و اقوام ایران اسلامی به‌شمار می‌روند. مردم این استان در مهمان‌نوازی و احترام به دیگران زبانزد هستند. اگر گردشگران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به این استان سفر کنند به‌جز مهمان‌نوازی و احترام چیز دیگر مشاهده نخواهند کرد؛ کما اینکه بسیاری شاهد این چیز بوده‌اند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان از کوتاهی صداوسیما در معرفی صحیح اقوام ایرانی انتقاد کردند و گفتند: تبلیغات سوء و منفی سبب تخریب اذهان می‌شود. چرا صدا و سیما در معرفی اقوام ایرانی و معرفی خوبی‌های استان‌های کشور رسالت خودش را به‌طور صحیح و کامل انجام نمی‌دهد؟!

🔸آمار تلفات جاده‌ای در سیستان‌وبلوچستان «تکان‌دهنده» است

مولانا عبدالحمید در بخش پایانی سخنان‌شان ضمن اظهار تأسف از افزایش تلفات جاده‌ای در سیستان‌وبلوچستان، خاطرنشان کردند: طبق گزارش‌هایی که منتشر شده متاسفانه در مدت ۲۴ ساعت نزدیک به ۱۵ نفر و در طول یک هفته حدود ۳۰ نفر در جاده‌های مواصلاتی استان بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. این آمار از تلفات جاده‌ای در طول یک هفته و ۲۴ ساعت بسیار تکان‌دهنده است.
ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: در وهلۀ اول رانندگان عزیز باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند؛ عجله نکنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز بپرهیزند. رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی برای رانندگان یک واجب شرعی است.
مولانا عبدالحمید اظهار داشتند: پلیس راهنمایی و رانندگی نیز باید بیش‌ازپیش در کنترل جاده‌ها و اجرای قوانین تلاش کند تا تلفات جاده‌ای کاهش پیدا کند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان به وظیفۀ دولت نیز در این‌خصوص اشاره کردند و گفتند: وظیفۀ دولت و مسئولین مربوطه نیز در این زمینه سنگین است. طرح دوبانده‌سازی و اتوبان جاده‌های مواصلاتی استان که آغاز شده است باید تسریع پیدا کند. هزینه برای ساخت جاده‌ها از هر بخش عمرانی دیگری برای مردم مهم‌تر و حیاتی‌تر است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید