بازگشت مولانا عبدالحمید از سفر ترکیه / به فضل الله روند درمان رضایت بخش بود

0

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، پس از سفری استعلاجی به ترکیه، ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه (۳۰ مهر ۱۳۹۹) وارد فرودگاه زاهدان شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید که ۶ مهرماه سال جاری به استانبول ترکیه سفر کرده بودند، صبح امروز وارد زاهدان شدند و در مسیر فرودگاه زاهدان تا مسجد جامع مکی  مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

🔸 مولانا عبدالحمید پس از ورود به زاهدان، طی سخنانی کوتاه در مسجد جامع مکی، از «موفقیت‌آمیز»بودن روند درمان خودشان خبر دادند و خاطرنشان کردند: الحمدلله به لطف پروردگار و به برکت دعا و توجه دوستان، طلاب، علما، اساتید و مردم عزیز، سفر استعلاجی بنده با موفقیت انجام گرفت و مؤثر واقع شد و روند درمان هم نتیجه‌بخش بود. امیدوارم به امید خداوند بهبودی کامل حاصل کنم، البته برای تکمیل روند درمان مقداری نیاز به استراحت است.
🔹 امام‌جمعه زاهدان در ادامۀ سخنان‌شان «زندگی» را از الطاف پروردگار برشمردند و اظهار داشتند: بنده همواره از الله تعالی عمر و زندگی‌ای را درخواست کرده‌ام که آن را برای خدمت به دین و بندگی الله تعالی و نفع‌رسانی به جامعه و مردم صرف کنم و از الله تعالی خواسته‌ام ما را گرفتار هوا و هوس و حب دنیا نگرداند.
▫️ مدیر دارالعلوم زاهدان در ادامه افزودند: متاسفانه امت اسلامی امروز با کمبود علم و آموزش مواجه است. جامعه اسلامی امروز به علم و دانش، تعلیم و تعلم و تألیف و تصنیف و اصلاح نیاز دارد. تقویت دین و اصلاح جامعه و مردم و نشر علم و معارف اسلامی بسیار حیاتی و مهم هستند.
ایشان گفتند: دشمنان اسلام در طول تاریخ نتوانسته‌اند در ممالک اسلامی دین را از مردم بگیرند، زیرا «اسلام» دینی‌ست که هرگاه در قلبی نفوذ ‌کند، به راحتی از قلب بیرون نمی‌رود.
▫️ رئیس شورای هماهنگی مدارس دینی اهل‌سنت سیستان‌وبلوچستان در پایان ضمن توصیۀ طلاب به «اخلاص»، «جلب رضایت پروردگار» و «تلاش برای فراگیری علم و اصلاح جامعه»، خاطرنشان ساختند: طلاب عزیز! شما امید آیندۀ ما هستید. تلاش کنید که علم و دانش بیاموزید تا جای خالی اساتید و بزرگانی را که از این دنیا رفته‌اند، پر کنید. همۀ ما سعی کنیم از رهروان‌ دین الهی و پیروان سیره پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم باشیم. تا زمانی که ما در مسیر خشنودی و رضایت پروردگار حرکت کنیم، موفق و پیروز هستیم، اما اگر پروردگارمان را ناراض کنیم، ناکام می‌شویم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید