جوانان مواظب مرضِ مُسریِ رسانه های افراطی دشمنان باشند! / اهل سنت با جان و دل به صحنه آمدند

0

برخلاف ادعای دشمنان، همه مردم به صورت خودجوش به راهپیمایی ۲۲ بهمن آمدند./ اینکه گفته شود این تصاویر آرشیو سالهای قبل است دروغی بیش نیست./ رسانه های افراطی دشمن، مریض هستند و مرض آنها همچون ویروس سرایت می کند.

به گزارش پرسشگران، ماموستا محمدصالح هاشم آبادی امام جمعه اهل سنت بوکان و نماینده ولی فقیه در ارومیه طی یک گفتگو با پرسشگران، درباره راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ و شبهه افکنی های برخی از رسانه های تندرو و افراطی پیرامون آن به اظهار نظر پرداخت.

ماموستا هاشم آبادی در جواب این شبهه ی برخی از عناصر تندرو در رسانه ها که گفته بودند ( اقلیت های مذهبی و اهل سنت را با زور به راهپیمایی می آورند)، چنین پاسخ دادند: ” ما در این راهپیمایی ها می خواهیم یاد و خاطره ایام ۲۲ بهمن ۵۷ را زنده نگه داریم. چراکه یک خاطرات خوشی برای همه مردم ایران است علی الخصوص ما قومیت ها مثل مردم کرد که ما کرد هستیم.”

وی در ادامه افزود: ” در بوکان ما، هیچ کسی به دیگری کاری نداشته و آنهایی که مشارکت می کنند کاملا خودجوش و باعلاقه می آیند و ازطرفی هم کسانی را می بینیم که شرکت نمی کنند و کسی هم به آنها نمی گوید که چرا آمدید یا نیامدید. و دشمنان البته تلاش می کنند بگویند زور و تهدید و ارعاب بوده، اما واقعا هیچ چیزی نیست و مردم با عشق و علاقه خودشان آمدند.”

امام جمعه اهل سنت بوکان، در پاسخ به شبهه ی دیگری از رسانه های افراطی ماهواری ای که گفته بودند ( اینها تصاویر و فیلمهای آرشیوی سالهای قبل است و اهل سنت، مخالف این راهپیمایی ها هستند)، گفتند: ” در شهر ما که اکثریت اهل سنت هستند، هم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و هم مراسم های مربوط به سردار شهید قاسم سلیمانی، همه مشارکت کردند در این سوز و سرمای زیاد و آرشیوی درکار نبوده ولی دهان دشمن را نمی توانیم ببندیم. و جالب توجه اینکه امکانات امروزه، اینقدر زیاد است که اینها دروغ می گویند و خودشان هم می دانند که دروغ می گویند.

در پایان گفتگو، این شخصیت فرهیخته اهل سنت ارومیه، طبق توصیه ای به دانشجویان و نسل جوان جامعه اهل سنت هشدار دادند: ” اگر جوانان و دانشجویان کمی منصفانه و با دیدباز به رسانه ها نگاه بکنند، این افراط گرایان را اصلا مطالعه و نگاه نمی کنند و به دنبال سایت ها و رسانه هایی می روند که دارای انصاف، عاری از افراطی گری – چه سنی و چه شیعه – و  دارای دید باز هستند. این رسانه های افراطی مریض هستند و همچون ویروسی می مانند که تفکراتشان به دیگران سرایت می کند.”

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید