خطیب نماز جمعه اهل‌سنت خواف: متاسفانه دولتمردان ما بعضی از حقایق را نادیده می‌گیرند

0

خطیب نماز جمعه اهل‌سنت خواف:
🔷 متاسفانه دولتمردان ما بعضی از حقایق را نادیده می‌گیرند

مولوی ابراهیم باهیئت، در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت خواف، ضمن انتقاد از «عدم بکارگیری اهل‌سنت در کابینه دولت دوازدهم»، جامعه اهل‌سنت کشور را ازجمله حقایقی برشمرد که دولتمردان نباید آن را نادیده بگیرند.
به گزارش سنی‌آنلاین، مولوی باهیئت در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت خواف (۳ شهریور ۱۳۹۶)، با اشاره به هفته دولت و تبریک این هفته به دولتمردان، خاطرنشان کرد: متاسفانه علی‌رغم درخواست‌های مکرر جامعه اهل‌سنت مبنی بر بکارگیری شایستگان اهل‌سنت در کابینه دولت دوازدهم، اما حتی یک نفر از اهل‌سنت در کابینه استفاده نشد. گاهی اوقات علمکرد دولتمردان ما بیانگر آن است که یا در جریان بعضی مسائل نیستند، یا اینکه چشم و گوش خود را بر حقایق بسته‌اند.
مدرس حوزه علمیه احناف خواف در ادامه اظهار داشت: در بین جامعه اهل‌سنت کشور نخبگان و تحصیلکردگان زیادی وجود دارند که به‌خوبی می‌توانند از عهده بالاترین مسئولیت‌های دولتی برآیند.
وی در ادامه افزود: اهل‌سنت جمعیت قابل توجهی از مردم ایران را تشکیل می‌دهند و جزو ملت ایران هستند. اهل‌سنت نیز در هشت ‌سال جنگ تحمیلی در کنار برادران شیعه‌ی خود از میهن دفاع کردند و در این راه کشته شدند و اکنون هم مرزبانان بسیار خوبی برای میهن اسلامی خود هستند. جامعه اهل‌سنت همواره در تمام صحنه‌ها ازجمله صحنه انتخابات حضور فعال و پرشوری داشته است؛ تمام اینها واقعیت‌هایی هستند که مسئولین امر باید آنها را مدنظر قرار دهند.

🔹“تسلیم‌شدن در برابر دستورات الهی” بارزترین ویژگی سیدنا ابراهیم علیه‌السلام بود

خطیب نماز جمعه اهل‌سنت خواف در بخش نخست سخنانش به اشاره به ایام حج ابراهیمی، به بیان گوشه‌ای از صفات و ویژگی‌های بارز حضرت ابراهیم علیه‌السلام پرداخت. وی «تسلیم‌شدن در برابر دستورات الهی» را بارزترین ویژگی سیدنا ابراهیم علیه‌السلام برشمرد و گفت: حضرت ابراهیم علیه‌السلام امتحانات و سختی‌های زیادی را در راه الله تعالی پشت سر گذاشت.
وی در ادامه افزود: قربانی کردن فرزند، رها کردن همسر و فرزند در بیابان خشک سرزمین شام، مقابله با قوم و مبارزه با بت‌پرستی و انواع امتحانات الهی ازجمله مواردی هستند که به فرمانبرداری و تسلیم شدن حضرت ابراهیم در مقابل دستورات پروردگار اشاره دارند.
مولوی باهیئت اظهار داشت: طبق تصریح آیه ۶۹ سوره احزاب؛ کسانی که از دستورات الله و رسولش پیروی می‌کنند و تسلیم دستورات شریعت هستند، خداوند بر آنان احسان کرده و آنها را با پیامبران، صدیقان، صالحین و شهدا همراه و همنشین می‌گرداند.
وی ادامه داد: شخصی که مطیع و تسلیم الله تعالی باشد، الله تحمل سختی‌ها را برایش آسان می‌گرداند و در زندگی پرفراز و نشیب دنیا به او آرامش نصیب می‌فرماید. چنین انسانی با به دست‌آوردن چیزی دچار کبر و غرور نمي‌شود. دریافت اجر عظیم پروردگار فقط با تسلیم‌شدن در برابر اوامر الله تعالی امکان‌پذیر است.
استاد برجسته حوزه علمیه احناف خواف در ادامه افزود: متاسفانه امروزه بسیاری از مسلمانان برای عمل به دستورات قرآن و سنت دنبال راه فرار می‌گردند، درحالی‌که الله تعالی به صراحت می‌فرماید: «وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْرًا أَنْ يَكُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُبِينًا»؛ و مناسب نیست برای مرد و زن مومن آن‌گاه ‌که الله و رسولش امری را فیصله کنند، برای خود اختیاری (و راهی غیر از فیصله خدا و رسول) را متصور شوند و کسی که از فرمان الله و رسولش سرپیچی کند دچار گمراهی واضح و روشنی شده است. [احزاب: ۳۶]

مولوی ابراهیم در پایان سخنانش با اشاره به نزدیک شدن عید سعید قربان، ذبح قربانی را برای کسانی که دارای نصاب شرعی مال هستند، “واجب” دانست و با استناد به بعضی احادیث، در خصوص کوتاهی در انجام این امر واجب، هشدار داد.

🔸منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف (با اندکی تلخیص و ویرایش)

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید