رحیمی جهان آبادی : برای مردم حل مشکلات‌شان مهم است، نه جناح و جریان

0

دکتر جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده حوزه انتخابیه تربت‌جام، با بیان اینکه «حل مشکلات معیشتی مردم در اولویت است»، بر لزوم رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور «فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی» تاکید کرد.
جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مطالبات مردم از مجلس شورای اسلامی و دولت گفت: معتقدم اگر بخواهیم مطالبات جامعه را اولویت‌بندی کنیم، یکی از اصلی‌ترین مطالبات رفع مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی است که امروز مردم با آنها دست به گریبان هستند.
نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد تاکید کرد: بخشی از مشکلات از طریق مدیریت صحیح منابع موجودی که در اختیار داریم قابل حل است. مردم هنگامی که متوجه شوند همین منابع اندک درست مدیریت و هزینه می‌شود رضایت نسبی خواهند داشت، اما وقتی ببینند تلاشی صورت نمی‌گیرد قطعا ناراحت می‌شوند.
عضو فراکسیون اهل‌سنت مجلس خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم مشکلات به‌وجودآمده را حل کنیم، هرکاری که از دست‌مان بر‌می‌آید باید انجام دهیم. به‌طور مثال اگر اصلاح قانون و تامین بودجه لازم است، باید حتما صورت گیرد.
نماینده مردم تربت‌جام ادامه داد: شما نگاه کنید در شرق کشور ما یک جمعیت ۳۰ میلیونی در افغانستان داریم اما به دلیل آن‌که در صادرات هزار قانون دست‌وپاگیر داریم، نمی‌توانیم کالای با کیفیت‌مان را به این بازار بفرستیم و آن را تسخیر کنیم، این درحالی‌ست که کشور چین از هزاران کلیومتر آن‌طرف‌تر و یا کشورهای دیگر مانند ترکیه و عربستان کالای خودشان را در این بازار به فروش می‌رسانند.
وی تصریح کرد: اگر مردم ناراضی و دارای مشکلات باشند، اینکه چه جناحی و با چه تفکری در کجا حضور دارد هیچ ارزشی برایشان ندارد، زیرا آنها حل‌نشدن مشکلات‌شان را به چشم می‌بینند.
این نماینده مجلس از «اعتماد مردم» به‌عنوان «سرمایه نظام» یاد کرد و گفت: دولت و مجلس وظیفه دارند این سرمایه نظام را حفظ کنند. باید دست به دست هم بدهیم و جدا از اختلاف‌نظرهای طیفی و سیاسی که معمولا در هر کشوری رایج است، مشکلات مردم را حل کنیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید