قرآن پاسخگوی بشر در تمامی میادین است

0

شیخ التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج در مراسم نمازجمعه (۱۲ مهر ۹۸) شهرستان آزادشهر با بیان این که ” دین اسلام با حفظ قرآن پایدار مانده است ” کامیابی و رستگاری انسان ها را در عمل به فرامین قرآنی دانستند.

ایشان پس از تلاوت آیات نخست سوره بقره و با بیان این که ” قرآن معجزه دائمی پیامبر است” اظهار داشتند: اگر سایر پیامبران معجزه ای داشتند در عصر ظهورشان رخ داد و پایدار نماند اما معجزه ی رسول الله (ص) تا ابد روی زمین باقی می باشد و دین اسلام با حفظ قرآن پابرجا مانده است.

مفسر برجسته اهل سنت کشور افزودند: کتابی فراتر از قرآن وجود ندارد و راهنمایی برتر از آن برای بشر نیست که هیچ شک و شبهه ای در آن وجود ندارد؛ خداوند می فرماید اگر شما امروز به دنبال شک و شبهه در قرآن هستید ناکام خواهید ماند.

مولانا گرگیج در تبیین معجزات قرآن گفتند: در هر میدانی قرآن حرف نخست را می زند و بدون شک این کتاب الهی معجزه جاودانه پیامبر روی زمین است؛ در نسخه های کتب ادیان دیگر اختلافات زیادی ایجاد شده است اما قرآن که حدود هزارو چهارصد سال از عمر آن می گذرد هیچ تغییر و اختلافی در آن نیست و نخواهد بود.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در خاتمه این بخش با تأکید بر فراگیری و پیروی از فرامین قرآن تصریح کردند: رسول الله (ص) راه خروج از فتنه ها را قرآن مجید بیان کرده است و قرآن به عنوان یک فیصله کننده قاطع محسوب می شود؛ ما باید قدر قرآن را بدانیم و دستورات آن را ملاک اعمال خودمان قرار دهیم و همچنین باید نسبت به حقوق این کتاب الهی آگاهی پیدا کنیم زیرا قرآن تنها راه نجات از عذاب اُخروی است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید