ماموستا قادری برای ادای فریضه نماز جمعه، در مسجد “البرازیل” سائوپائولوی برزیل حضور یافتند +تصویر وفیلم

0

حاج ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه که به منظور شرکت و سخنرانی در همایش ” مسلمانان و مقابله با تروریسم و افراطی گرایی ” به کشور برزیل سفر کرده اند، برای ادای فریضه نماز جمعه در “مسجد البرازیل” سائوپائولو که قدیمی ­ترین مسجد آمریکای جنوبی است، حاضر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری که بمنظور شرکت و سخنرانی در همایش اسلامی ” مسلمانان و مقابله با تروریسم و افراطی گرایی ” در شهر “سائوپائولو” برزیل به سر می برند، شامگاه امروز جمعه ( ۵ مرداد ۹۶ ) ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت تهران، برای ادای فریضه نماز جمعه در “مسجد البرازیل” سائوپائولو که قدیمی­ ترین مسجد آمریکای جنوبی است، حاضر شدند.

ماموستا قادری پیش از شروع نماز جمعه با حضور در منزل شیخ عبدالحمید متولی امام جمعه این مسجد با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

وی پس از این دیدار به همراه جمعی از اعضای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نماز جمعه مسجد ” البرازیل”  شرکت کردند.

شیخ عبدالحمید متولی خطیب جمعه مسجد برازیل، خطبه های نماز جمعه را به بحث قدس اختصاص داده و در پایان سخنانشان از حضور ماموستا قادری امام جمعه پاوه و سفیر فلسطین در برزیل که سخنران پیش از خطبه های نماز بودند تقدیر کرد.

گفتنی است “مسجد البرازیل” قدیمی‌ترین مسجد آمریکای جنوبی است که حدود ۹۰ سال پیش در شهر « سائوپائولو» برزیل ساخته شده است. بعد از این مسجد بیش از صد مسجد دیگر در برزیل ساخته شده و مرکز عبادت مسلمانان این منطقه هستند.

 

 

 

 

فیلم :

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید