مصاحبه اختصاصی پرسشگران با آخوند فرهمند/ آمدنیوز در مورد جلسه ی جمعی از علماء اهل سنت شایع پراکنی کرده بود در حالی که خودم، در آن جلسه حاضر بوده و دروغ بودن مطالب این رسانه را اعلام نمودم+فیلم

1

پرسشگران: جناب استاد، از آن جایی که با جوانان در ارتباط هستید و در این زمینه دغدغه مند هستید، بعضی از دانشجویان از در تلگرام عضو کانالی هستند به نام آمد نیوز، نظر شما در مورد این کانال به صورت کلی چیست؟

آخوند فرهمند: بنده عضو این کانال نیستم ولی بسیاری از این مطالب را جوانان برای من ارسال می کنند، ولی به نظر بنده، اینکه هر محتوایی را در اینگونه کانال ها بارگذاری میکنند، جایز نیست.

در زمان خود پیامبر هم مردم جامعه به سه دسته ی عام، خاص و خاص الخاص تقسیم میشدند، در آن زمان نیز صحبت های خاص الخاصی، وجود داشت که به مردم عوام نمیتوانستند انتقال بدهند چون باعث هرج و مرجی مردم عوام میشد.

حتی برای بنده هم اتفاق افتاد که مطلبی را همین کانال آمدنیوز در مورد جلسه ی جمعی از علمای اهل سنت در ترکمن صحرا، به صورت کاملا تحریف شده انتشار داده بود، این در حالی بود خود من در این جلسه حضور داشتم و اعلام نیز نمودم که این مطلب دروغ است و صحت ندارد.

وقتی یک مطلب کارشناسی نشده در مورد موضوعی انتشار همگانی یابد باعث تشویش میشود. بنده اکیدا توصیه میکنم که جوانان ما اصلا به سمت اینگونه کانال ها جهت دریافت تحلیل یا خبر مراجعه نکنند زیرا باعث گمراهی میگردد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. سلام من خودم عضو این کانال هستم و مطالبش رو میبینم درسته که بعضی از مطالبش حقیقت نداره ولی اینطور هم نیست که بگیم همش دروغه که. نمیدونم والا چی بگم. الان وضعیت جوری شده که هرکی میتونه داره دروغ میگه این آمدنیوزم روش

یک نظر دهید