مصاحبه اختصاصی پرسشگران با آخوند فرهمند/رسانه هایی که خود را مدافع اهل سنت می دانند، بخش دیگری از شبکه انگلیسی هستند+فیلم

0

پرسشگران: لطفا نظر خود را در مورد رسانه هایی که خود را مدافع اهل سنت میدانند و اغلب خارج از کشور مشغول به فعالیت هستند را بیان بفرمایید.

آخوند فرهمند: این رسانه ها بخش دیگری از شبکه انگلیسی هستند، این ها شبکه ایی را به وجود می آورند مانند شبکه کلمه یا وصال یا … که در اعتقادات جوانان ما رسوخ پیدا می کنند.

همچنین این رسانه ها هزینه می کنند و در موارد مختلف، منطقه به منطقه، شروع به کارشناسی می کنند مثلا منطقه­ ی سیستان و بلوچستان یا منطقه ­ی ترکمن صحرا را رصد می­کنند تا ببینید از چه طریقی میتوانند ورود پیدا کنند تا کسی که این رسانه را تماشا میکند را به گونه ایی تحریک کند که حتی عالم محله یا منطقه ی خود را نیز زیر سوال ببرد.

حتی من خودم دیدم درهمین شبکه های وهابی، کارشناسان همه ی متن حدیث یا قرآن را بیان نمیکنند بلکه به دنبال آیه ها و مطالبی هستند که اغراض خود را پیش ببرند و به واسطه ی آن علیه افراد استدلال کنند.

بعدا وقتی که انگلیسی بودن این رسانه ها مشخص شد، مانند شبکه ی کلمه که مشخص شد مستقیما زیر نظر انگلیس اداره می شود، به این فکر افتادند تا از طریقی دیگر که مشکلات مختلف گریبانگیر جوانان ما شده است، در میان آن ها رسوخ کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید