بررسی حادثه ایرانشهر از نگاه مولوی دهانی

11

خانم علینژاد یک فرد بی حجاب و غیر مسلمان است. او فردی است که مشکل اخلاقی و فساد اخلاقی دارد. ایشان در واقع بخاطر عقده ه‏ا و کینه هایی که از مسئولین کشور ما دارد، همیشه به دنبال چنین قضایای تنش زا است که بتواند از آب گل آلود ماهی بگیرد، لذا مردم ما اعتمادی به این خانم مسیح علینژاد ندارند  


مشروح مصاحبه با مولانا دهانی در رابطه با اتفاقات اخیر ایرانشهر

سوال: اتفاقات تلخی که در ایرانشهر رخ داد وتجاوزی که به ۴۱ نفر از دختران بلوچ ما شد در ایرانشهر وقلوب همه ایران بویژه مردم بلوچستان را جریحه دار کرده، نظر شما دراین رابطه چیست؟

اتفاقی که در شهرستان ایرانشهر افتاده مسلما دل همه ملت ایران را به درد آورده است بخصوص مردم بلوچستان را ، البته اتفاقی که افتاده را من نمی‏توانم تایید بکنم که واقعا ۴۱ نفر بوده یا خیر،زیرا هنوز به صورت قطعی ثابت نیست که آیا ۴۱ نفر بوده یا کمتر ،هنوز هیچ چیز را مقامات قضایی قطعی اعلام نکرده‏اند ،من امیدوارم که آمار بالا نباشد ،به هر حال اتفاقی که افتاده نیاز دارد مسئولین قضایی ومسئولین امنیتی استان بویژه مسئولین قضایی ایرانشهر این مسئله را با جدیت دنبال بکنند، و آنهایی که واقعا در این قضیه دست داشتند و متجاوزان باید به اشد مجازات گرفتار بشوند ویک شفاف سازی باشد برای مردم تا طوری باشد که اینها در ملاء عام مجازات بشوند تا مردم ببینند قاطعیت مقامات قضایی را ببینند قاطعیت نیروهای مسلح را که واقعا چطور برخورد می‏شود با متجاوزین ،و سعی بشود در اسرع وقت کسانی که دستگیر می‏شوند سریعتر به مجازات خودشان برسند، یعنی تاخیر و درنگ نباشد ،مردم قلبشان جریحه دار هست و ما داخل یک کشور اسلامی داریم زندگی می‏کنیم و نباید همچین اتفاقی بیافتد .

من گلایه‏ای که از خود نیروهای امنیتی شهرستان ایرانشهر دارم این است که چرا در یک شهر کوچک و یک شهری که ‏تمام آنها مسلمان هستند و شهری که اگر نیروهای امنیتی بخواهند آن را کنترل کنند، به راحتی می‏شود آن را کنترل کرد. شهرستان ایرانشهر که یک شهر کوچک است همیشه بارها شنیده می‏شود که در این شهر در روز روشن به مغازه حمله می‏شود و یا به صاحب ماشین حمله می‏شود وماشینش را می‏برند و در استان سیستان وبلوچستان شهری که به نا امنی معروف است همین ایرانشهر است وخیلی از کارمندان همیشه احساس ناامنی می کنند و می‏خواهند از شهرستان ایرانشهر بروند، نباید نیروهای امنیتی به این سادگی برخورد بکنند در این قضایا و نگذارند همچین اتفاقی در شهرستان ایرانشهر بیافتد.

سوال: جناب استاد موضوعی که الان مطرح است این هست که مردم بلوچ مردمی با حیاء، مردمی با عفت، شجاع و دلیر هستند وچیزی که اینجا مطرح هست از لحاظ رسانه ای چقدر پخش شده ،فکر می‏کنم که بیش از حد پرداختن به این موضوع هم چهره مردم شجاع بلوچ رو تخریب می‏کند نظر شما دراین باره چیست؟و چه باید کرد ؟آیا باید بیشتر از این حد دامن بزنیم به این موضوع یا اینکه بسپاریم به قانون وهمینطور پیگیر باشیم از لحاظ قانونی؟

ببینید همینطور که شما فرمودید مردم بلوچ مشهور به غیرت هستند اصلا آماری که آنها می‏دهند ۴۱ یک نفر شاید درست باشد وخیلی ها هم به خاطر حفظ آبروی خود وحفظ ناموس شاید نیایند به مراکز قضایی و شکایت بکنند یا خودشان را معرفی بکنند به خاطر آن غیرتی که دارند لذا نظر من این هست که باید بسپاریم به قانون و قانون رو دنبال بکنیم ،هر روز تجمع در خیابان ایرانشهر یا جلوی فرمانداری یا مثلا در یک مکان مشخص اصلا به صلاح شهرستان ایرانشهر نیست، خیلی‏ها شاید دامن بزنند به این قضایا در رسانه ها یا در راهپیمایی ها یا در تظاهرات.  مسائل را پیچیده کردن اصلا به صلاح مردم نیست لذا بسپارند به قانون تا قانون خودش پیگیری کند و ببینند مردم نتیجه قانون را .

سوال: الان باتوجه به اینکه رسانه های مختلف به این موضوع پرداختند اما از یک سو نگاه می کنیم رسانه های که دم از توحید می‏زنند و دعوت می‏کنند به تجمع ودعوت به اینکه مردم باید بیایند به خیابانها بریزند ویا رسانه های معاندی که سوء استفاده می‏کنند از این اتفاق ،سخن شما با این رسانه ‏ها چیست؟

ببینید اینکه کشور ما یک کشور اسلامی است که دارای قانون است ودارای قانون اساسی است دارای قانون قضایی است ودارای قانون مدنی است قطعا همیشه همچین اتفاقی در هر نقطه از کشور که می‏افتاده مسلما اونها برخورد می‏کردنند و من مطمئن هستم که در این قضیه برخورد خواهندکرد و دست متجاوز از این قضایا کوتاه خواهد شد و به مجازات خواهد رسید، اینکه ما بگوییم که فقط در کشور جمهوری اسلامی ایران این اتفاق می‏افتد! نه در تمام دنیا این اتفاقات وجود دارد اینکه شبکه های معاند بیایند به این قضیه دامن بزنند جز اینکه متواری بکنند جز اینکه می‏خواهند غیر مردم را به قول معروف ذهن مردم را مخدوش بکنند چیز دیگری ندارد من توصیه ام به خود مردم است که اگر ما بیایم راهپیمایی بکنیم وبیایم تظاهرات بکنیم وبیام تجمع وتحسن بکنیم همه این موارد به نفع پرونده قضایی نیست یعنی شاید همانهایی که متجاوز هستند شاید همانهایی که تجاوز کردنند دست به همچین کارهایی بزنند تا ذهن نیروهای قضایی ذهن مسئولان امنیتی از پرونده اصلی منحرف شود به سمت این اغتشاشات، ببینید مردم باید خونسردی خودشان را حفظ بکنند و مردم از هرگونه تجمع و از هرگونه راهپیمایی پرهیز بکنند بگذارند تا مسئولین قضایی کار خودشان را بکنند، قطعا این مسئله و اینهایی که این کار را کردنند نه برادران نیروهای امنیتی و نه برادران نیروهای قضایی ،پسرعموهای اونها نیستند لذا  در اسرع وقت نیروهای قضایی ونیروهای امنیتی خیلی سریع برخورد کنند و انشاءا… امنیت را به شهرستان ایرانشهر برمی‏گردانند.

سوال: باتوجه به اینکه بحث تجاوز داغ شده و اینها خبر سازی‏هایی می‏کنند در جاهای مختلف دارند خبرهایی را پخش می‏کنند که صحت ودروغ بودن اونها جای حرف دارد! الان افرادی هستند تحت عنوان اینکه می‏خواهند خودشون را به عنوان حامی مردم وبه ویژه زنان ایران زمین معرفی بکنند کمپین‏هایی رو تحت عنوان چهارشنبه‏های سفید راه اندازی کردن که زنها با لباس سفید و یا بدونه حجاب به خیابانها بیایند آیا اینچنین کمپین‏هایی در ایران جایگاهی دارد؟

استاد : نه مسلما همچین جایگاهی ندارند ببینید اینهایی که این همه دلسوزی را دارند می کنند این همه اعلام حمایت می‏کنند تا به حال کجا بودن ! ما الان داریم جاهایی در منطقه بلوچستان که مردم از تشنگی آب ندارند ،خیلی از خانمهایی که بیکارند وخیلی از خانمها‏یی که دنبال کار هستند را اینها چرا تا به حال برای آنها دلسوزی نکردنند و چرا تا به حال اعلام حمایت نکردنند! ولی حالا که این اتفاق شده اعلام حمایت می‏کنند واعلام دلسوزی می‏کنند ! اینها جز اینکه مردم را از نظام فاصله بدهند وجز اینکه مردم را بدبین بکنند کار دیگری ندارند لذا مردم به نظام خودشون وفادارهستند به رهبرشان وفادار هستند ونظامشان را دوست دارند خوب قطعا در هر جامعه‏ای خوب وخراب هست ،قانون خداوند متعال را در بحث زنا و حجاب ببینید و اینها اگر نمی‏بود هیچ موقع در قرآنش مطرح نمی‏شد ، لذا اگر اتفاقی هم افتاده این اتفاق هم در زمان پیامبر می‏افتاده همینکه خیلی از یاران پیامبر اگر مرتکب همچین جرمی می‏شدند می‏آمدند پیش پیامبر و می‏گفتند ما را پاک کن،لذا این اتفاقات در هر عصری می‏افتد ولی نیاز هست که مردم خونسردی خودشان را حفظ کنند وبسپارند به قانون، قانون روشن است در همچین قضایای تجاوزی به عنف ،جرمش مشخص است ومجازاتش هم مشخص است و در قانون مدنی و در قرآن این قانون مشخص است لذا این که، یک عده‏ای بیایند به قول معروف کاسه داغ تر از ‏آش باشند اینها جز فتنه اندازی کاری ندارند،خوب اگر واقعا آنها دلسوزی ‏هایشان برای مردم بلوچستان است بیایند در خیلی جاهای دیگر ما مشکل داریم بیایند مشکل مردم بلوچ را حل کنند.

سوال: من آخرین سوالم این هست که الان ما در فضای خود اهل سنت مراجعه می‏کنیم می بینیم از یک فردی نام میبرند به نام خانم مسیح علینژاد که قبلا خبرنگار بوده در ایران والان در تلوزیونها ورسانه های بیگانه دارد فعالیت می‏کنه وعلیه حتی زنان ایران تحت عنوان چهارشنبه‏ های سفید وکشف حجاب فعالیت می‏کند آیا این خانم و افرادی که مثل این خانم دارند این رویکرد را در ایران ترویج می‏دهندآیا در نزد افراد جامعه یا بهتر بگویم بانوان ایران و همینطور زنان عفیفه بلوچ ،جایگاهی دارند یا نه؟

این خانم مسیح علینژاد اولا چون جایگاهی ندارد کسی را هم نمی‏شناسد در‏ثانی این خانم در شبکه صدای امریکا به قول معروف داره برنامه پخش می کنه مردم این را به عنوان یک فرد بی حجاب ویک فرد غیر مسلمان یک فردی که هیچ به قول معروف اخلاق خوبی ندارد ودر واقع مشکل اخلاقی دارد وفساد اخلاقی دارد و او را بی بند و بارترین خانم به قول معروف ایرانی می‏شناسند که در خارج از کشور به بی بندوباری و به فساد اخلاقی مشهور است لذا عقده‏ای که از مسئولین کشور ما دارد کینه‏ای که نسبت به کشور ما دارد همیشه دنبال همچین قضایایی است که بتواند از آب گل آلود ماهی بگیرد، لذا مردم ما اعتمادی به این خانم مسیح علینژاد ندارند حرفشان در نزد مردم ما معتبر نیست ،مردم ما یک مردم دیندارند، یک خانم بی‏دین چطور می‏تواند مورد اعتماد مردم ما باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

11 دیدگاه

  1. سلام ایرانشهر ما احتیاج به امنیت داره اینکه یکی از پولدارهای شهر بیاد دختر دزدی کنه اینقدر برام زور نداره تا بگن به ۴۱ نفر از ناموس ما تجاوز شده!!!

    • ازنظرمااین متجاوزها.چه به ۱نفرچه به۴۱نفربایداعدام بشوند.اگرقوه قضائیه میگوییدفقط به یه نفرثابت شده.میخوان بی لیاقتی خودشان روسرپوش بزارن.هرگز قوه قضاییه ودستگاه قضای به جددنبال نمیکنن.وماهمیشه پشت علماهستیم

  2. سلام
    به نظر من کسانی که دم از دلسوزی می زنند و تجاوز را علم کرده اند قبل از این چرا برای مشکلات دیگرما مردم سیستان و بلوچستان دلسوزی نکرده اند.

  3. سلام مردم بلوچ مردمی با غیرت و با حیا و مسلمان هستند و نباید این مطلب در فضای مجازی منتشر می شد من هم با نظر مولانا دهانی موافقم.

  4. با سلام
    باید به امنیت ایرانشهر همانطور که جناب مولانا دهانی فرمودند بیشتر برسند و بیشتر به سیستان و بلوچستان توجه کنند.

یک نظر دهید