مولوی عبدالمجید مرادزهی: این حرکاتی که امروزه در عربستان رخ میدهد مورد تایید علما نیست/ ما به جمهوری اسلامی رای دادیم و از این حکومت دفاع میکنیم

0

پرسشگران:

سلام و عرض ادب خدمت مولانا عبدالمجید مرادزهی از علمای به نام و اساتید برجسته
سوال اول : نظر شما درباره برگزاری کنسرت زن رقاصه و آوازه خوان در عربستان و در سرزمین مقدس مکه چیست؟

مولوی مرادزهی:

این مساله مسلما بدیهی  روشن است . حرکات و اعمال و کارهایی که این روزها در عربستان صورت می گیرد مورد تایید نیست و علمای هیچ کجا تایید نمی کنند این کارها را

پند و نصیحتی در این باره با جوانان عربستان داشته باشید :

مطلب اول این که : جوانان عربستان حرف شنوی از ما ندارند فرهنگ ما زبان ما آداب و رسوم ما با هم متفاوت است

آنها پند پذیری شان باید از جانب علمای خودشان باشد و مطلب دوم این است که توصیه ما به همه جوانان اسلام این است که تابع قرآن و سنت و سیره نبوی باشند و در این شرایط حساسی که فرهنگ مبتذل غربی در کشورهای اسلامی به شکل تهاجمی وارد می شود از این فرهنگ مبتذل غربی به دور باشند و بدنبال فرهنگ اسلامی و هماهنگ با آن باشند و از توطئه ها و دسیسه های عمومی سیاسی و فرهنگی و اقتصادی غربی و صهیونیسم ها باید بپرهیزند و دور باشند .

پرسشگران:

سوال دوم این است که نظرتان درباره انتصاب یک زن بلوچ از اهل سنت به عنوان سفیر ایران چیست ؟
برخی از افراد به عنوان اهل سنت در بدنه اهل سنت هستند اما به این خانم توهین کردند و بیان داشتند نباید این سمت را می پذیرفت و با این کار از این حکومت دفاع کرده است مثل کانال سهاب و کمپین بلوچ؟

مولوی مرادزهی :

اگر واقعا یک خانم شرایطش را داشته باشد صلاحیتش را داشته باشد و او نیز توانایی پذیرش یک مسئولیت را دارا باشد از لحاظ اسلامی هم شرایط را رعایت کند مانعی ندارد.

در مورد دفاع از ایران و حکومت آن باید عرض کنم که ما ایرانی هستیم به این حکومت رای دادیم به نظام اسلامی و جمهوری اسلامی رای دادیم از این نظام و جمهوری اسلامی حمایت می کنیم علیرغم این که تبعیض هایی که وجود دارد نواقص و مشکلاتی که وجود دارد اما آنها در چهارچوب قانون اساسی پیگیری می شود و ما این کانالهای اینچنینی را تایید نمی کنیم .

در پایان از شما بخاطر وقتی که در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید