مولوی هبت‌الله فاضلی خطیب مسجد جامع هرات: برخی رسانه‌های داخلی (در افغانستان) برای ترویج فحشاء و ابتذال با یکدیگر مسابقه گذاشته‌اند

0
مولوی هبت‌الله فاضلی خطیب مسجد جامع هرات:
برخی رسانه‌های داخلی برای ترویج فحشاء و ابتذال با یکدیگر مسابقه گذاشته‌اند

خطیب جمعه این هفته مسجد جامع بزرگ شهر هرات در سخنانش به بررسی علل ترویج فحشا در جامعه‌ی اسلامی پرداخت و انگشت انتقاد خود را به سوی برنامه‌هایی کرد که مخالف شئونات اسلامی بوده و از رسانه‌های داخلی کشور پخش می‌شود.
مولوی “هبت‌الله فاضلی” خطیب این هفته نماز جمعه مسجد جامع هرات به بیان مشکلات اجتماعی و تهاجم رسانه‌ای دشمن پرداخت و گفت که در حال حاضر یهود و نصارا به وسیله رسانه‌های خارجی و داخلی قصد دارند که مسلمانان را از راه حق خارج سازند.
وی گفت که رسانه‌های داخلی برای ترویج فحشاء و ابتذال با یکدیگر مسابقه گذاشته‌اند.
این عالم دینی با اشاره به برنامه‌های مستهجنی که از رسانه‌های داخلی پخش می‌شود گفت که پخش همین‌گونه برنامه‌ها سبب شده تا قهر خدا گرفته و ما گرفتار چنین وضعیتی شویم.
به باور آقای فاضلی، در حال حاضر در خانه‌ی همه‌ی مردم “جعبه‌ی شیطان” وجود دارد و زن و مردم و کوچوک و بزرگ مشغول تماشای آن هستند.
او تصریح کرد که مردم به تماشای این جعبه‌ی شیطان معتاد شده‌اند و نمی‌توانند بدون آن زندگی کنند. در شوری که هر وجب آن خون شهیدی ریخته شده، آیا باید چنین برنامه‌هایی از رسانه‌های آن پخش شود؟
فاضلی افزود که علما از طریق حق‌گویی، زمام‌داران از طریق عدالت و مردم نیز با درک مسائل می‌توانند بر مشکلات موجود غلبه کنند.
اما این عالم دینی در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد که علما از حق‌گویی فاصله گرفته‌اند، زمام‌داران جامعه عدالت را رعایت نمی‌کنند و هر کدام به فکر جیب خود هستند.
خطیب نماز جمعه مسجد جامع بزرگ هرات افزود که اکنون همه به این باور رسیده‌ایم که یهود و نصارا هرگز برای کمک به مردم مسلمان افغانستان به این کشور نیامده‌اند.
مولوی فاضلی به بیان حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر سوالاتی که پس از مرگ از انسان می‌شود پرداخت و افزود که اولین سوالی که از انسان می‌پرسند این است که عمرت را در چه راهی صرف کردی جوانیت را در چه راهی صرف کردی و پولت را از چه راهی کسب کردی و در چه راهی صرف کردی؟
او خطاب به جوانان گفت که این دوره دوره‌ی خاصی است. وقتی از شما پرسیده می‌شود که این دوره را صرف چه راهی کرده‌ای، چه پاسخی می‌دهید؟ آیا می‌گویید که عطر و پودر به خودم زدم و در کوچه و خیابان به دنبال ناموس مردم رفته‌ام یا می‌گویی که به حرف خدا گوش کرده و به دنبال مسائل اخلاقی و دینی خود رفته‌ام؟
این عالم دینی خطاب به عموم مردم گفت که وقتی از شما پرسیده شود که مال خود را از کجا آورده و در چه راهی صرف کرده‌ای، چه می‌گویید؟ آیا می‌گویید که از رشوه و حق‌خوری و … به دست آورده‌ای یا روزی حلال؟
آقای فاضلی خطاب به علما نیز گفت که خداوند به شما علم داده است. آیا از این علم برای ترویج دین و راهنمایی مردم استفاده کرده‌ای یا برای فخر فروشی؟
او در پایان سخنانش تاکید کرد که باید به این مسائل توجه کرده و با خبر باشیم تا مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را رفع کنیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید