کنسرت نانسی در عربستان یک جنایت بود!

0

مولوی امان الله برزگر معتقد است رفتارهای حکومت عربستان ضد اسلامی است و باید هر چه سریعتر جلوی ادامه روند آن گرفته شود.

به گزارش پرسشگران، حکومت عربستان سعودی اخیرا از نانسی خواننده مطرح اروپایی دعوت کرد تا در این کشور کنسرت برگزار کند، اقدامی که بن سلمان مدعی است در راستای اصلاحات انجام داده اما علمای دینی نه تنها چنین ادعایی را رد می کنند بلکه آن را اقدامی ضد اسلامی تلقی می کنند.

در همین خصوص «مولوی امان الله برزگر – امام جمعه اهل سنت سمیع آباد از توابع تربت جام» در بخشی از گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار ما اذعان داشت: این اقدام در هیچ نقطه جهان جایز نیست چه رسد که در یک سرزمین پاک و مقدسی شاهد باشیم که حرمین شریفین آنجا قرار دارد و مرکز وحی الهی و محل ورود حضرت جبرئیل بوده است.

ایشان در ادامه افزود: انجام این کنسرت در سرزمینی که پیامبر اسلام و اکثر پیامبران اولو العزم در آنجا زندگی کرده اند، یک جنایت است.

مولوی بزرگر همچنین خاطرنشان کرد: اگر حکومت در دنیا باشد که در آن اسلام حکمفرماست همین جمهوری اسلامی است. چرا که اگر دقت کنید یک خانم بدون حجاب در تلویزیون دیده نمی شود، اما همین بحث حجاب را در تلویزیون و ماهواره های حکومت هایی که خود را مسلمان و خادم جهان اسلام می دانند نگاه کنید. اینگونه لخت و عریان ظاهر شدن در شأن یک مسلمان و در شأن کسانی که خود را خادم معرفی می کنند نیست.

امام جمعه اهل سنت تربت جام در پایان با محکوم کردن کنسرت نانسی عجرم بیان داشت: ما مسببین برگزاری اینگونه کنسرت ها و عاملین حضور این رقاصه‌ها در سرزمین وحی را به شدت محکوم می کنیم. ناگفته نماند که از جنایاتی مثل فروش مشروبات و برگزاری کلوپ های شبانه که در سایر شهرهای عربستان رواج یافته نیز نباید به راحتی گذشت چرا که این اقدامات هم از نظر اسلام حرام می‌باشد.

گفتنی است پیش از این نیز برخی دیگر از علمای اهل سنت کشورمان اعتراض خود نسبت به برگزاری کنسرت نانسی عجرم را مطرح کرده بودند که از مهمترین آنها میتوان به اظهارات شیخ «محمد صدیق فهیمی» از ائمه جمعه اهل سنت استان هرمزگان و همچنین ماموستا «عابد نقیبی» امام جمعه و رئیس شورای افتای سقز اشاره نمود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید