⛔️ اعلان جنگ ترامپ به جهان اسلام

0

✍️محسن شهبازیترامپ+قدس

سخنان آمرانه ترامپ را در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل آویو(که اسم واقعی اش تل حبیب است) به بیت المقدس گوش دادم. وی گفت بیت المقدس پایتخت اسرائیل است چون اسرائیل چنین تصور میکند! این استدلال ابلهانه و تصمیم سخیفانه و یکجانبه اش مورد مخالفت جمهور دنیا حتی اروپا قرار گرفت. از طرفی ایالات متحده ادعای نقش میانجیگری در صلح خاورمیانه را داشت اما به نفع نتانیاهو و حزب افراطی دست راستی اش این کار را کرد. به قول محمود عباس، رییس حکومت خودگردان فلسطین آمریکا برای همیشه خود را از چشم فلسطینیها انداخت و از نقش میانجیگری منافقانه اش نیز ساقط شد. باید منتظر واکنشهای فراوان و خیزشها و انتفاضه جدید بود. فلسطین یا قدس را با جایگاهی که دارد نمیتوان با بیانیه ای که از سوی کسی چون بالفور یا ترامپ صادر میشود از  هویت واقعی و تاریخی اش جدا کرد.

گودوآدوبویون، اولین فرمانده اروپایی‌ها در جنگ‌های صلیبی که او را باید یکی از اسلاف ترامپ دانست:
«تقریباً ده هزار نفر مسلمان در معبد قتل‌عام شدند و هرکس در معبد می‌رفت تا بند پایش خون می‌گرفت؛ از کفار (مسلمانان) هیچ‌کس جان به سلامت نبرد، حتی زنان و اطفال را کشتیم. پس از کشتار نوبت به غارت خانه‌ها رسید، کسان ما چون از خون ریزی سیر شدند به خانه‌ها ریختند و هرچه به دستشان افتاد ضبط کردند. هر کس وارد خانه‌ای می‌شد آنرا ملک طلق خود می‌شمرد، و این رسم چنان جاری و ساری بود که گویی قانونی بود که باید مو به مو رعایت شود.»
این را مقایسه کنید با امان نامه عمر بن خطاب خلیفه مسلمانان که  به مردم ایلیاء (بیت المقدس) داده است:
به جان و مال و کلیسا و صلیب و مریض و سالم و همه افراد آن امان می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که کلیساهای آنان را اشغال کنند و آنها را ویران سازند و چیزی از آنها را کم کنند. آنان در مسائل مذهبی آزادند و ایشان هم نباید احدی از یهودیان را در ایلیاء سکونت دهند. مردم ایلیاء نیز لازم است مانند جاهای دیگر به مسلمانان جزیه بپردازند و دزدها و رومیها را از آنجا بیرون کنند .»ب
خشی از متن امان نامه عمر به ساکنین بیت المقدس (به نقل از تاریخ طبری)/ اندیشکده دین

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید