🕌مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان: 🔷هشدارهای الهی را جدی بگیریم

7

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۶) اهل‌سنت زاهدان، بابیان اینکه آفت‌های نازل‌شده همه به سبب «غفلت»، «فراموشی از خدا»، «گناهان‌» و «جرایمی» هستند که در کره خاکی و جامعه انجام می‌گیرند، بر جدی گرفتن «هشدارهای الهی» و «توبه» تأکید کردند.
به گزارش سنی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در این مراسم اظهار داشتند: احسان‌های رب‌العالمین همه‌‌جا را احاطه کرده‌اند. تمام موجوداتی که در آسمان‌ها و زمین هستند، خالق و رب‌شان «الله» است. الله مربی همه ما انسان‌هاست و ما را تربیت جسمانی و ربانی می‌کند.
ایشان بابیان اینکه الله به بشر اختیار اطاعت و نافرمانی داده است و از او انتظار دارد که راه «فرمان‌برداری» را انتخاب کند، ادامه دادند: الله تعالی از انسانی که به‌جای انتخاب مسیر الله و عدالت، راه جور و ظلم را اختیار کنند ناراض می‌شود، زیرا چنین انتخابی برخلاف عقل و منطق است.
مولانا عبدالحمید اضافه کردند: چرا بشر راه کج، بد و انحراف را پیش می‌برد؟ چرا بد عمل می‌کند و مسیر درست را انتخاب نمی‌کند؟ عذاب‌ها برای همین هستند که ای انسان! چرا از عقل کار نگرفتی و مرتکب بدی و گناه شدی.
ایشان با اشاره به اینکه امروز جامعه بیشتر در مسیر «طغیان» و «نافرمانی» است و بسیاری از افراد جامعه «مسیر بد» را اختیار کرده‌ است، گفتند: کفار و طغیانگران گمان نکنند مهلتی که الله به آنها می‌دهد به نفع آنهاست بلکه با این تأخیر جرمشان سنگین‌تر می‌شود.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، «فساد مالی»، «دروغ»، «غیبت»، «تهمت»، «سحر و جادو» را ازجمله گناهان جامعه برشمردند و افزودند: چقدر «قتل»، «خونریزی»، «تعدی به اموال» انجام می‌گیرد! چقدر صداقت و امانت زیر پا گذاشته می‌شود! چقدر حقوق زنان، بچه‌ها و یتیم‌ها پایمال است. این‌ها گناهانی بزرگی هستند که قرآن و سنت، انسان‌ها را از آن بازداشته‌ است.
پیشوای مذهبی اهل‌سنت بابیان اینکه الله، «ظلم»، «جنایت»، «اجحاف» و «طغیان» بشر را می‌بیند و از صبر و حلم کار می‌گیرد، ادامه دادند: خداوند به بشر میدان و مهلت می‌دهد تا شاید فکر کند و برگردد. بعضی را مهلت می‌دهد تا فرصت «جرم»، «جنایت» و «ظلم» داشته باشد و پرونده‌شان قطور و ضخیم شود.
ایشان معیت و همراهی الله را با پرهیزگاران و عاملان شرعیت دانستند و گفتند: الله، به «دل‌ها»، «اخلاص»، «تقوا»، «عمل» و «خیرخواهی‌» نگاه می‌کند.
مدیر دارالعلوم زاهدان با اشاره به اینکه آفت‌های نازل‌شده به سبب «غفلت»، «فراموشی از خدا»، «گناهان‌« و «جرایمی» هستند که در کره خاکی و جامعه ما انجام می‌گیرند، اضافه کردند: متأسفانه انسان‌ها «انواع مشکلات»، «زلزله‌های پی‌در‌پی»، «تأخیر باران رحمت»، «بسته‌شدن دروازه برکت» و «وضعیت کساد بازار» را می‌بینند؛ اما استغفار نمی‌کنند.
ایشان ادامه دادند: باید این فشارها بشر و مسلمان‌ها را به توبه وادار می‌کرد. توبه یعنی: حق مردم را بدهیم و برای ادای حقوق‌شان تصمیم بگیریم، از الله عذرخواهی کنیم و تصمیم بگیریم در زندگی خود تغییر و تحول بیاوریم.
رئیس شورای هماهنگی مدارس دینی اهل‌سنت سیستان‌وبلوچستان «نافرمانی خدا»، «نبود خشوع و عاجزی در نماز» و «برداشته شدن اصل و واقعیت‌های دینی از زندگی» را ازجمله علامات قیامت دانستند و گفتند: همه در این فکر باشیم که در خود تغییر بیاوریم. در نماز توجه ما به الله باشد. ظاهر و باطن ما باخدا یکسان باشد. از گناه دست بکشیم تا از عذاب دنیا و آخرت در امان باشیم و در پناه خدا مصون بمانیم.
ایشان در پایان تأکید کردند: زلزله و نیامدن باران رحمت در دنیا و خصوصاً در این کشور را خطرناک می‌بینم. هشدارهای الهی را جدی بگیریم. اگر ما در خود تغییر و تحول بیاوریم، الله حالات را تغییر می‌دهد و به دعای قلب و تمنای قلب ما گوش می‌دهد و به ما نگاه رحمت خواهد کرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

7 دیدگاه

یک نظر دهید