🕌 ماموستا ملا قادر قادری در مراسم نماز جمعه پاوه: باید شکر نعمت «صحت»، «محبت»، «امنیت» و«سلامتی» را به‌جای آوریم

0

🕌 ماموستا ملا قادر قادری در مراسم نماز جمعه پاوه:
🔷 باید شکر نعمت «صحت»، «محبت»، «امنیت» و«سلامتی» را به‌جای آوریم

ماموستا ملا قادر قادری در مراسم نماز جمعه پاوه (۵ آبان ۹۶)، با اشاره به نعمت‌های فراوان پروردگار بر بندگان، بر لزوم شکر این نعمت‌ها تاکید و توصیه کرد.
به گزارش «سنی‌آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های جمعه اظهار داشت: اگر صفحات قرآن کریم را ورق بزنیم خداوند در بسیاری از آیات ما را به «ذکر»، «شکر» و «تحدیث» نعمت‌ها دعوت می‌کند.
امام‌جمعه پاوه اضافه کرد: اگر باخدای خویش رابطه برقرار کنیم، ذکر و شکر او را به‌جای آوریم «رزق» کم ما را مأیوس نمی‌کند وهنگام «مریضی» داد و فغان نمی‌کنیم و اگر دچار «بلا و مصیبت» شویم. آیۀ یاس نمی‌خوانیم. اگر ارتباطمان با خالق قطع شود، نعمت‌ها نیز قطع می‌شوند و ما گرفتار مصیبت می‌شویم و شیطان خلأ پیش‌آمده را پر می‌کند.
ماموستا قادری سپس به نعمت امنیت در کشور اشاره کرد و لزوم تحدیث به این نعمت را یادآور شد و گفت: باید شکر نعمت «صحت»، «سلامتی»، «محبت» و «امنیت» را به‌جای آوریم.
امام‌جمعه پاوه در ادامه با ذکر داستانی از کتاب احیاءالعلوم امام محمد غزالی، گفت: یکی از جوانان به نام «هرم بن حبّان» از فضیلت اویس قرنی بسیار شنیده بود از مدینه به‌سوی کوفه حرکت کرد و پس از پیمودن مسافتی، اویس قرنی را پیدا کرد و خطاب به او گفت: دوست دارم از پیامبر اسلام مطالبی را به من بگویی. اویس قرنی گفت: من خدمت پیامبر اسلام نرسیده‌ام و محدث، مفتی و قاضی هم نیستم. آن جوان عرض کرد: پس آیه‌ای از قرآن، برای من بخوان و در حقم دعای خیر کن ونیز مرا وصیت کن. حضرت اویس دست هرم را گرفت و پس از خواندن آیاتی از سوره مبارکه «دخان» او را این‌گونه توصیه کرد: از «قرآن دوری مجوی»، «روش مردان صالح تاریخ اسلام را برای خود الگو بگیر»، «ذکر مرگ را ترک نکن»، «از مردم و مسلمانان جدا نشو»، «قومت را نصیحت ‌کن تا دچار گناه نشوند» و «برای من و خودت دعا کن».

🔹آمریکا حکومتی دروغگو و غیرقابل اعتماد است

ماموستا قادری در بخش پایانی سخنان خود به بیان برخی مسائل روز پرداخت و گفت: نظام آمریکا، نظامی «دروغ‌گو»، «سلطه‌جو» و «غیرقابل‌ اعتماد» است. آمریکایی‌ها، در عراق به کردها می‌خندند، اما در سوریه و قامشلو و رقه می‌خواهند برای کردهای سوریه حکومت تشکیل دهند.
ایشان در ادامه با اظهار تأسف از قضایای اقلیم کردستان، خاطرنشان کرد: ای‌ کاش مسئولان احزاب و تصمیم‌گیرنده در اقلیم کردستان، قبل از همه‌پرسی، آن را تعلیق می‌کردند نه امروز؛ زیرا آنها می‌دانستند «آمریکا»، «اروپا» و «روسیه» با آنان همراه نیستند و کشورهای هم‌جوار نیز با این‌ همه‌پرسی مخالف‌اند؛ پس می‌بایست با برنامه کار می‌کردند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید