مولوی یعقوبی خطاب به رسانه های معاند: موتوا بغیضکم، از این ناراحتی و کینه ای که دارید بمیرید

0

به گزارش پرسشگران (پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان اهل سنت ایران) بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی نظرات و دیدگاه های مختلفی بیان شد که صد البته افرادی بودند که به رقص و پایکوبی پرداختند اما اهل سنت بصیر ایران نیز همانند دیگر مردم از این موضوع رنج برده و داغدار شدند.

مولوی خیر الله یعقوبی از ائمه جمعه اهل سنت مازندران در ضمن توضیح  در باره ی شخصیت سردار سلیمانی و نیز تلاش رسانه هایی که در پوشش اهل سنت سعی در تخریب شخصیت و مجاهدت های این سردار بزرگ اسلام دارند افزود:

و اعدو لهم ماستطعتم من قوه…  قرآن کریم ما را همیشه به خویشتن داری و صبر دعوت می کند ولی در موارد مختلفی وار شده است که اگر دشمن به شما عقوبتی رساند شما نیز می توانید مقابله به مثل کنید و در مقابل آنها قد علم بکنید.

ایشان با اشاره به این که در طول تاریخ عده ای از مومنان جان خود را در راه اعتلای اسلام داده اند، افزودند: سردار سلیمانی گنجینه ای بزرگ بود که از جهان اسلام گرفته شد و در حقیقت ایشان متعلق به یک طیف و گروه و مذهب خاص نبوده بلکه متعلق به اسلام است.

در ادامه ایشان ضمن اشاره به انتقام سپاه در قالب هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد، گفتند: درست است که ما نمی توانیم در این اتفاق تلخ، مانندی برای سردار سلیمانی تصورکنیم و همه ی سرباز های تروریستی که در منطقه ما وارد شدند در کفه ی ترازوی مقایسه با سردار سلیمانی به حساب نمی آیند، اما کاری که سپاه پاسداران انقلاب سلامی در ماجرای هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد انجام داد بسیار فهیمانه و دقیق بود.

مولوی یعقوبی در ادامه اشاره به نقل قولی از سردار سلیمانی کردند که بیانگر روح بزرگ و شخصیت والای آن شهید بزرگوار است، این عالم برجسته در این مورد بیان داشتند که شهید سلیمانی خطاب به دشمن خودش گفته بود ای برادر اگر مرا به شهادت برسانی به والله در فردای قیامت شفیع تو خواهم شد. بنابراین نمی شود این شخصیت بزرگ را با عده ای جنایت کار که دو سه قاره از سرزمین خودشان فاصله گرفته اند و در منطقه ی ما دست به جنایت می زنند، سرزمین های اسلامی را به هرج و مرج کشیده اند، ایجاد تفرقه و دشمنی را در بین مسلمین در دستور کار قرار داده اند و کشور های اسلامی را باهم وارد جنگ کرده اند  مقایسه کرد. لذا ما از کار سپاه بسیار خوشحال هستیم و آن کثرت امکانات مادی و انسانی که در جبهه دشمن وجود دارد به هیچ وجه موجب ترس و وحشت جبهه اسلام نمیشود همانطور که بزرگان ما گفته اند و در قرآن آمده است کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره این وعده ی قرآن است و ما دیدیم این را. بنابراین شهید سلیمانی و امثال ایشان مثل آقای الجزایری و عمر مختار که در مقابل دشمنان ایستادند متعلق به آب و خاک خاصی نیستند بلکه به دنیای اسلام تعلق دارند.

مولوی خیرالله یعقوبی در ادامه اشاره ای داشتند به طرح ننگین موسوم به معامله قرن و در همین راستا با انتقاد از حضور نماینده ی سعودی درآن جلسه اضافه کردند: اگر با دقت به تصویر حضور محمد بن سلمان نگاه کنید خفت، خواری و ذلت را به وضوح درک خواهید کرد و متوجه این خواهید شد که این شخص مثل یک دیگ از درون میجوشد و در واقع از حضور خودش در آنجا کاملا ناراحت است. بنابراین مشخص است که تمام این ها از روی کینه و عناد است و در واقع نشان دهنده ی دوری از قرآن و سنت رسول الله و قول ائمه ی هدی است. اما در واقع میشود به تعبیر قرآن به این ها گفت که موتو بغیضکم، از این ناراحتی و کینه ای که دارید بمیرید.

این عالم برجسته ی اهل سنت با اشاره به سفر خود به عراق و دیدار با شخصیت هایی همچون خالد ملا، مفتی حنفی مذهب بغداد و احمد طه حسن، رئیس مزار امام ابو حنیفه ره ، به نقل قولی از آن ها مبنی بر سربریدن ۵۰۰روحانی اهل سنت توسط داعش پرداخت و با استناد به این مطلب گفت: چطور میشود شهید سلیمانی که در راه مبارزه با این تکفیری ها به شهادت رسید را قاتل اعراب معرفی کرد؟

ایشان در مقام تشریح ماهیت داعش و دشمنی خاص این فرقه ی تکفیری با اهل سنت افزودند در این باره همین بس که داعش در پیامی به مولوی عبدالحمید اعلام کرده بود که اگر ما به ایران بیاییم، اولین کسی از اهل سنت را که محاکمه صحرایی خواهیم کرد و بدن او را در بیانبان ها خواهیم کشید تا معدوم شود تو خواهی بود، مشخص می شود که کسانی که در باره ی شهید سلیمانی این توصیفات کذب را انجام میدهند چیزی جز کینه و عناد در دل ندارند و بنابراین همانطورکه گفته شد باید گفت موتو بغیضکم.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید