مفتی اعظم قدس بازداشت شد

0

مفتی اعظم قدس بازداشت شد

ارسال شده توسط رویال از تهران

مفتی اعظم قدس

«شیخ محمد حسین»، مفتی قدس و اراضی فلسطینی،دیروز، ۲۳ تیرماه، پس از اقامه نماز جمعه در نزدیکی مسجدالاقصی از سوی نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی بازاشت شد.

نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی بعد از ظهر روز جمعه شیخ «محمد حسین»، مفتی قدس و سرزمین‌های فلسطینی را پس از اقامه نماز جمعه در پشت موانع امنیتی موجود در دروازه های مسجدالاقصی بازداشت کردند.
خبرنگار خبرگزاری «فلسطین الیوم» در این باره گزارش داد که نمازگزاران در یک پیام چالشی در مخالفت با تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر بستن مسجدالاقصی به روی آنها، نماز جمعه را در خیابان‌های اطراف این مسجد اقامه کردند.
به گفته این خبرنگار، نیروهای پلیس و یگان ویژه رژیم صهیونیستی به ضرب و شتم نمازگزاران فلسطینی در «باب الاسباط» در شمال مسجدالاقصی پرداخته و در نتیجه آن نیز به محض پایان نماز جمعه، درگیری میان دو طرف در نزدیکی «باب حطه» روی داد.
لازم به ذکر است که به دنبال عملیات شهادت‌طلبانه صبح دیروز در محوطه مسجدالاقصی که شهادت سه جوان فلسطینی و هلاکت دو نیروی پلیس رژیم صهیونیستی را در پی داشت، دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم اعلام کرد که این مسجد برای یک روز به روی نمازگزاران فلسطینی بسته شده و در نتیجه برای نخستین بار از سال ۱۹۶۹ میلادی تاکنون نماز جمعه در آن برگزار نخواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک نظر دهید